• İletişim: 0242 248 71 61
Open

Taha YANALAK

Kurucu
  • Yaş
    26
  • Deneyim
    5 Yıl
  • Uzmanlık
    Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı

İletişim

Lise eğitimini Yozgat Atatürk Anadolu lisesinde okul birinciliği ile tamamlamıştır. Lisans eğitimini ise Kastamonu Üniversitesi Fazıl Boyner Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Anabilim dalında tamamlayıp, bitirme tezi olarak “Adolesan (ergenlik) dönemde beslenme bozuklukluklarının obeziteyle ilişkisi” konusunu ele almış ve ağırlık kontrolü üzerine çalışmalar yapmıştır. Gerek devlet hastanelerinde gerekse birçok meslektaşının henüz çalışma fırsatı bulamadığı şehir hastanelerinde diyetisyen olarak görev yapmıştır.

Ağırlık döngüsü, ağırlık kontrolü, doymamış yağ asitlerinin kilo kontrolüne olan etkisi, sporcu beslenmesinde protein alım düzeyinin belirlenmesi, ketojenik diyette uzun dönemde açığa çıkan sorunlar ve bireylerin protein alımlarının diyetle düzenlenmesi gibi birçok konuda gerek üniversitelerde gerekse devlet ve şehir hastanelerinde sunum yapmış ve hastalarını bilinçlendirmeyi amaç edinmiştir.

Şimdi de siz değerli danışanlarıyla hem online diyetin mucizelerini bir araya getiriyor, hem de Antalya/Muratpaşa’daki polikliniğinde beslenme ve diyet danışmanlığı hizmeti sağlıyor.