• İletişim: 0242 248 71 61
Open

Sinemnur TUFAN

Online Diyetisyen

İletişim

Diyetisyen Sinemnur  Tufan,  1996 yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Antalya’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini Kayseri Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2018 yılında başarı ile mezun olmuş ve ‘Diyetisyen’ unvanını almıştır.

Üniversite eğitimi süresince Erciyes Üniversitesi Erişkin Hastanesi kardiyoloji, nefroloji, cerrahi nutrisyon üzerine;  Çocuk Hastanesi prematüre-yenidoğan, süt çocuğu adölesan beslenmesi üzerine; Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde poliklinik, Erciyes Üniversitesi Yemekhanesinde kurum beslenmesi ve Formate Diyet Antalya’da poliklinik üzerine stajlarını tamamlamıştır.

Lisans eğitimi süresinde “Hacettepe Beslenme ve Diyetetik Günleri VI. Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursu “, “Fitoterapi, Besin Destekleri ve Eklem Sağlığı Semineri”,  “Başkent Üniversitesi II. Beslenme ve Diyetetik Öğrenci Kolokyumu” gibi eğitimlere katılım sağlamıştır.

Bitirme tezi olan “Otizm Spektrum Bozukluğu Olan Okul Çağı Çocuklarda Uygulanan Beslenme Eğitim Modelinin Beslenme Durumu Üzerine Etkisi” adlı çalışması aynı zamanda TÜBİTAK 2209-A Proje kapsamında kabul edilmiştir.

Temmuz 2018 tarihinden itibaren Formate Diyet’te Online Diyet Yöneticisi olarak görev almaktadır. Ayrıca Formate Diyet Kliniği’nde  hasta tedavi ve eğitimi konularında, bilimsel yayın takip ve uygulama geliştirme konularında Dyt Taha Yanalak’a yardımcı oluyor.