• İletişim: 0242 248 71 61
Open

Yeniden mükemmel bir enerjiyle herkese merhaba arkadaşlar!

Birçoğunuzun kafasını karıştıran ve aslında ne olduğunu tam bilmesekte “iyi bir şey” diye tahmin ettiği konuya değinmek istiyorum. Evet, detoks! Sevgili danışanlarımın da sıklıkla sordukları bir konu oldu son zamanlarda. Özellikle karşılaştığım sorulardan bir tanesi de “hocam detoks için yaptıklarımız bize yağlarımızı yaktırıyor mu?” sorusu.

Sevgili arkadaşlar öncelikle unutmamak gereken bir şey var bizler kimiz? Ne için yıllarımızı verdik ne için çalıştık size ne için hizmet ediyoruz? İçeceğiniz herhangi bir şey sizlere basitçe yağ yaktıracak olsaydı sizce biz olur muyduk?

“İyi de hocam siz demiyor muydunuz: detoksla yağlara elveda diyin diye?”

Evet diyordum. Ve hala da arkasındayım sözümün. Fakat canım danışanlarım detoks yağlarınızı yaktığı için yağlara elveda demiyorsunuz aslında. Metabolizmanızı düzenlediği için, hızlandırdığı için sizin bizzat kendi vücudunuz yağ yakımını hızlandırmaya başlıyor. İşte bu şekilde yağlara elveda diyorsunuz.

Detoks genel anlamda vücudun iç temizliği olarak düşünülmeli diyebiliriz. Bir başka deyişle de vücuttaki toksik maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olan gayette faydalı bir yöntem. Peki bu toksinler vücudumuzda nasıl oluşuyor dersiniz?

Bunca yıldır neler yediğinizden tutun içtiğiniz sigaralar, yaşadığınız yerin hava kirliliği, radyasyon, stres vb. bir çok sebebi var aslında. Bunlarda ister istemez vücudumuzda ödem birikmesine ve şişkinliğe neden olabiliyor maalesef.

Detoks ile Fazla Kilolarda Kurtulmak Mümkün mü ?

Bir başka değinmek istediğim konu ise danışanların detoks programıyla ciddi anlamda kilo kaybı yaşadıklarını iddia etmeleri. Evet kesinlikle öyle olduğuna bende inanıyorum fakat kaybettiğiniz kilo ne? Bunu sorgulamak lazım. Yani detoks programımız ile vücudunuzdaki ödemi atarsanız bu tabii ki sizlere bir kilo kaybı olarak yansıyacaktır. Ama bunu direkt olarak “detoks uyguladım yağ yaktırdı kilo verdim” şeklinde yorumlamak çok çok yanlış olur doğrusu.

İlk olarak ödem nedir diye başlayalım o zaman. Genel anlamda biz sizlere bunu açıklarken “vücutta sıvı birikmesi” olarak açıkladık. Arkadaşlar, detoks uyguladığınızda hafiflediğinizi hissetmeniz çok normal, biz de buna katılıyoruz. Fakat bu hafiflemeyi kaybettiğiniz sıvıyı gün içerisinde su içerek tekrar geri çevirdiğinizde üzülmeyin ne olur.

“Peki ne işe yaradı bu detoks o zaman hocam?” dediğinizi de duyar gibi oldum şimdi. Evet arkadaşlar yapmış olduğunuz detoks programı ile birlikte:

 • Hücrelerinizde yenilenme gözlendi.
 • Kan dolaşımınız hızlandı ve organlara besin maddelerinin iletimi kolaylaştı.
 • Ödem atıldı.
 • Cildiniz daha parlak ve canlı bir görünüme kavuştu.
 • Bağışıklık sisteminizde güçlenme meydana geldi.
 • Şişkinlik, gaz gibi şikayetleriniz son buldu.
 • Sindirim sistemi organlarınız dinlenme fırsatı buldu.

Pekala yalnızca detoks programı sağlıklı yaşam için yeterli olur mu?

Cevabımız elbette hayır. Detoks programı alan danışanlarımız da dahil olmak üzere kesinlikle herkesin #gerçekdiyetisyen olan bizlerin gözetiminde diyete; yani sağlıklı beslenme programına davet ediyorum.

Ek olarak detoks programını önermediğimiz kişiler de tabii ki var. Yani öyle herkesin detoks yapmasını bizler de istemiyoruz. Peki kim bunlar?

 • Aşırı Şişmanlar
 • Aşırı Zayıflar
 • Tansiyon rahatsızlığı olanlar
 • Diyabet Rahatsızlığı olanlar (Şeker hastaları)
 • Emziren Anneler
 • Hamile kadınlar / Anne adayları

Kararınızı verin! Stresten uzak durun ve mutlaka doğru beslenme yöntemlerini “GERÇEK DİYETİSYEN” lere danışarak uygulayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*